МУЗЕЙ “СВІТЛИЦЯ ДИТЯЧИХ ДУШ”

До дня музею розповімо Вам про наш шкільний музей “Світлиця шкільних душ”

Шкільний музей “Світлиця дитячих душ”  допомагає учнівській молоді краще пізнати історію свого краю, села, народу, сприяють формуванню національної свідомості, патріотизму. Відкривають великі можливості для організації самостійної творчої роботи учнів, дають можливість безпосередньо пов’язати події минулого з конкретними історичними епохами, посилюють зацікавленість до вивчення історії і , насамперед, свого краю.

Метою створення музею було прилучення дітей та молоді до духовних скарбів українського народу, формування у них глибокого почуття любові до отчого краю, його історії, культури та рідної мови, популяризації народних традицій, промислів та ремесел з використанням краєзнавчого матеріалу.

    Відвідувачі мають змогу ознайомитись зі значною кількістю оригінальних експонатів, які дають можливість простежити етапи розвитку народних промислів у нашому регіоні, а також знайомлять з історією розвитку села, школи.

              Головні завдання музею:

  • популяризувати історію розвитку складових народознавства;
  • систематично проводити пошукову, краєзнавчу, науково – дослідницьку роботу;
  • формувати у підростаючого покоління розуміння значимості історії краєзнавчого характеру;
  • пропагувати та оберігати пам’ятки історії.

Створення музею є результатом творчої цілеспрямованої пошукової роботи педколективу, учнів школи та жителів села. Експозиція музею складається з розділів, які яскраво відображають основні складові сучасного народознавства.

Фрагмент інтер’єру селянської хати кінця ХІХ початку ХХ століття, піч з різноманітним начинням, жердка з одягом, мисник, стіл, лави, ікони, дерев’яне ліжко і колиска – все це результат серйозної пошукової роботи учнів та вчителів школи.

     Особливе місце у музеї займає діючий ткацький верстат, який подарував музею житель села Гусне Турківського району, а нині модричанин – Ільницький Іван Михайлович . Народні промисли та ремесла представлені зразками хатнього начиння, виробами з деревини, гончарними  і ткацькими виробами. Килими, народна вишивка та іграшка, писанки, вишиті та мальовані картини є справжньою окрасою музею. Яскраві кольори, цікаві візерунки відкривають перед відвідувачами неповторність українських символів, житейську мудрість та пам’ять родоводу. Зразки українського народного одягу, національне буденне та святкове вбрання, сорочки з домотканого полотна достовірно відтворюють дух народних традицій, високу народну мораль, якою керувалися наші предки.

         Шкільний музей  допомагає учнівській молоді краще пізнати історію свого краю, села, народу, сприяють формуванню національної свідомості, патріотизму. Відкривають великі можливості для організації самостійної творчої роботи учнів, дають можливість безпосередньо пов’язати події минулого з конкретними історичними епохами, посилюють зацікавленість до вивчення історії і , насамперед, свого краю.

Поширити: