Освітній простір “Слава України”

fb img 1699024954228

У Модрицькому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. створений освітній простір “Слава України”, який складається із “Стіни пам’яті”, “Книги пам’яті”.

Стіна Пам’яті- це частина арткоридору, де є інформація про наших героїв, які протягом лихоліть боролися й борються за незалежність нашої Батьківщини. На стіні є малюнки, виконані вчителями історії та учнями школи. Суворий і водночас зворушливий погляд Героя нагадує нашим учням про славетні подвиги, які звершувалися у віках і в багатостраждальному сьогоденні задля щасливого майбуття українців.

Ця стіна нагадує кожному, хто проходить поруч, про наше героїчне минуле й теперішнє, закликає шанувати героїв, робити все можливе для захисту і розвитку нашої Вітчизни.

“Вклонімося пам’яті полеглих. Не цураймося болю від пережитих ними страждань. Поставмо свічку перед образом Божим і складімо молитву за душі убієнних…”- таке гасло Стіни Пам’яті.

Людина живе до тих пір, доки живе пам’ять про неї. Стіна Пам’яті- це наша данина загиблим героям, вона виражає нашу безмежну вдячність і шану їм.

 

“Книга пам’яті”- це героїчний путівник Модрицької землі, сигнал до теперішніх та майбутніх поколінь, естафета слави, яку потрібно берегти і засвоювати. Усі герої- модричани, борці за незалежність України, значна частина яких загинула у боях та далеких землях Сибіру. Пам’ять про них закликає кожного українця-модричанина не тільки до увіковічнення їхніх імен, але й до встановлення справедливості їхньої боротьби та збереження для наступних поколінь найсвятішого- ВОЛІ.

Сподіваюся, що ця скромна праця буде використана учнями нашої школи у справі виховання національної свідомості підростаючого покоління та донесе до них Велич, Красу і Героїзм наших предків.

  Основу досліджуваного матеріалу складають вихідці з села, зокрема їх спогади, домашні архівні матеріали, фотодокументи, а також Книга Пам’яті; Львівська обл.: вид.центр “Пам’ять”, 1995 Т.1. ст.358./ Список жителів с.Модричі, які полягли на фронтах Другої світової війни в період з 1 вересня 1938 по 2 вересня 1945.

Досліджуваний матеріал пройшов аналіз та синтез членами історичного гуртка та вчителем історії. Однак це дослідження не гарантує безпомилковість, але дає поштовх до краєзнавчого пошуку на перспективу.

P.S. Цей матеріал не можна сприймати як остаточний (період Першої світової, діяльність ОУН-УПА на теренах села), оскільки може містити певні неточності, і я, вчитель історії, буду вдячний тим, хто подасть доповнення та уточнення.

Висловлюю щиру вдячність членам історичного гуртка та жителям села за подану інформацію.

“Прийшла Воля, з часом буде й достаток. Ні! Певен я, що стане правда, що знов Вкраїна оживе: Зітхне свобідно, вільно, радо, криваві сльози обітре”.

                                                                                           М. Аркас

                                                                   Поема “Пилип Орлик”

                                                                                    1907 р.

 

Знати справжню історію рідного краю, твій, юний друже-товаришу, обов’язок.

Зміст “Книги Пам’яті”, як окремого розділу до “Історії села Модричі (Модрич) 1433-2017”, можна розділити на такі періоди;

I. Уродженці села, котрі брали участь у I св. Війні ( мобілізовані до складу австро-угорської армії, а також учасники УСС) 1914-1918 рр.

II. 1939-1941 роки ( перші совєти) московсько-більшовицька окупація (активність “Просвіти”, члени ОУН).

III. 1941-1944-німецько-фашистська окупація. Діяльність жителів села в складі збройного підпілля- членів ОУН, формувань ОУН-УПА.

IV. Період 1944-1945 ( другі совєти). Діяльність ОУН-УПА на теренах села Модричі.

V. Список уродженців с.Модричі, які полягли на фронтах Другої світової війни, а також тих, хто повернувся до рідних домівок. 1939-1945.

  • fb img 1699024958497 fb img 1699024968182 fb img 1699024970969 fb img 1699025132025
Поширити: